KONST / Litografier / Färglitografi 10266164
*
nr 1026 6164
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), epistel no 49, bladets mått: 30x43
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2016
kl 18:39:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 18:33:30
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6444 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:03
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
nr 1026 6164
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), epistel no 49, bladets mått: 30x43
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/3 18:33:30 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6444 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:03



